Sacramento Eco Fitness:
sporters betalen de energierekening met zweet (vervolg)


“De meeste hometrainers verspillen alle energie die wordt gebruikt door degenen die erop rijden. Onze fietsen gebruiken een ingebouwde omvormer die kinetische energie omzet in bruikbare wisselstroomelektriciteit. Toen we begonnen, hebben we uitgerekend dat het gebruik van alle 16 fietsen gedurende drie uur per dag een energiebesparing zou opleveren van 20,30 dollar per maand, ervan uitgaande dat elke gebruiker 160 watt genereert en de energiekosten 11,7 cent per kilowattuur bedragen. Die aantallen halen we gemakkelijk, doordat de nieuwe generatie duurzame fitnessapparatuur meer rendement genereert - ik heb begrepen dat ongeveer 75 procent van de gegenereerde energie wordt omgezet in bruikbare energie - én door de support van onze leden. Ze zijn super enthousiast. Duurzaamheid is vooral ook een mindset. Onze leden weten dat ze zelf actief deel uitmaken van een bijzonder verhaal op het gebied van duurzaamheid. Natuurlijk hanteren we ook veel andere maatregelen om energie te besparen, maar dat zijn passieve maatregelen. Zelf energie opwekken is een actieve bijdrage. Dat geeft beleving, onze leden begrijpen dat ze onderdeel zijn van een groen ecosysteem. We willen zo ook de onverschilligheid tegenover de ecologische voetafdruk van een individu doorbreken.”

 

Volgens Jose Avina zijn de fietsen nog maar het begin. Hij is bezig een Tesla Powerwall-batterij te installeren om elektriciteit en zonnepanelen op te slaan. De club geeft ook permanente educatie over milieuvriendelijke praktijken. Bovendien biedt de sportschool scherp geprijsde lidmaatschappen aan voor degenen die de meeste watt per maand genereren op de cycli. “We kunnen niet elk lid dwingen om op de cycli te sporten. Er zijn leden die geen fan van cardio zijn. Dat is prima, maar we willen een omgeving en een team creëren dat Eco-minded is. Dat betekent dat we hen leren wat ze aan duurzaamheid kunnen doen in hun dagelijkse leefstijl. Dat de keuzes die ze maken, variërend van de kleding die ze kopen tot de wijze van reizen naar het werk, een duidelijke impact op het milieu kunnen hebben. We inspireren onze leden om na te denken over hun ecologische voetafdruk. Onze apparatuur helpt daarbij. Zoals ook de klimaatverandering in Californië daarbij helpt: mensen ervaren aan den lijve dat er iets aan de hand is.”

 

 

share