‘Overheid zou duurzaamheid in fitnessclubs moeten stimuleren’ (vervolg)


De opkomst van de lowbudget centra was een extra stimulans voor Vincent Hoogwerf om in te zetten op duurzaamheid. “Door de sterke groei van de lowbudget ketens worden ondernemers in met name het middensegment gedwongen om zich sterker te positioneren. De ketens proberen ons weg te concurreren met lage abonnementsprijzen. Wij hebben daarom voor een ander profiel gekozen: de duurzame fitnessclub. Daarmee kunnen we ons onderscheiden en ik weet zeker dat we zo geld gaan besparen. Dat doen we nu al, met een lagere energierekening. Wat we besparen dankzij het gebruik van onze cardio-apparaten gaat direct van onze energierekening af.”

 

Bij Club SportsArt Fitness wekken alle fietsen, loopbanden, crosstrainers en spinners stroom op via een ingebouwd systeem. “De stroom wordt niet teruggeleverd aan het netwerk, maar blijft binnen onze club. Daarmee kunnen we apparatuur in eigen huis van stroom voorzien. Onze leden weten dat ze tijdens de work-out stroom aanmaken waarmee we bijvoorbeeld de televisie en verlichting kunnen laten draaien. In de club en via een app kunnen ze precies zien hoeveel stroom ze opwekken en besparen. Daar hebben we een competitiemodel en beloningssysteem omheen gebouwd. We streven er naar dat de stroom die onze leden opwekken voor onze club, op hun eigen energierekening in mindering wordt gebracht. Dan loont een work-out zich ook in financiële zin. Als je er geld mee kunt verdienen, dan zal het voor ondernemers en consumenten interessanter zijn om een groene sportclub te beginnen of er te gaan sporten. Duurzaamheid moet een verdienmodel worden.”

 

 

share